Atrakcje

Kemping Zator to również świetny wybór rowerzystów o każdym stopniu zaawansowania. Wokół nas znajduje się wiele ścieżek rowerowych, prowadzących np. nad rzekę Skawę, gdzie w upalne dni nożna się zrelaksować na kocu. Jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają się pluskać w przybrzeżnych płytkich wodach. Rowerem można również dojechać do Przeciszowa gdzie znajduje się rezerwat przyrody z licznym ptactwem i sielankowym krajobrazem. Dla bardziej wytrwałych polecamy położony niedaleko odcinek Małopolskiej Rowerowej Trasy Wiślanej biegnącej wzdłuż brzegów Wisły . Liczne trasy oraz ścieżki rowerowe wiodą wśród stawów, pól uprawnych oraz starym parkiem położonym na obrzeżach Zatora. Ciekawym miejscem do odwiedzenia rowerem jest również lokalne lotnisko. Można tam podziwiać starty awionetek, paralotni oraz skorzystać z oferty i oglądnąć Dolinę Karpia z lotu.

Zator to również świetne miejsce wypadowe dla trochę dłuższych wycieczek.

Mamy w okolicy zamki, parki rozrywki, góry oraz zimą trasy narciarskie.
Możesz wybrać się do Parku Mitologicznego, Dinozatorllandu, Muzeum -Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec do Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie mieści się sanktuarium, Wadowic miasta Jana Pawła II czy też Oświęcimia miejsca pamięci. Jeśli chcesz poczuć się jak na innej planecie, możesz wybrać się na przejażdżkę do Alwernii, gdzie stoi kosmiczna wioska.
Godnymi polecenia miejscami znajdujące się w niewielkiej odległości od Kempingu Zator są ośrodek Kocierz, Czarny Groń jak również Molo Osiek. Te miejsca pozwolą spędzić czas na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Bliskość pasma górskiego Beskidu Niskiego zapewnia amatorom górskich wędrówek realizować swoje pasje przy niewielkim wysiłku fizycznym.

Warto odwiedzić

Energylandia w Zatorze w odległości 5 km

Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – 22 km

Park Rozrywki Zatorland w odległości 4 km

Kocierz , Czarny Groń 30 km

Zamek Lipowiec 14 km

Lotnisko Zator w odległości 1,5 km

Park miniatur w Inwałdzie w odległości 13 km

Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach – 13 km

Kolejka linowo-szynowa na Górze Żar – 42 km

Beskid Mały, Góra Leskowiec 40 km

Muzeum Browaru Żywiec – 58 km

Kraków Wawel – 49 km

Kopalnia soli w Wieliczce – 56 km

Zakopane – 108 km

Terma Bania , Termy Chochołowskie – 100 km